email:biuro@optotom.pl | tel: +48 664 057 948 

STRONA W TRAKCIE MODERNICAZJI. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Tu zaczyna się jakość - urządzenia dla Twojego laboratorium

KOROZJA I USZKODZENIA

Identyfikacja mechanizmów uszkodzeń w kompozytach na etapie ich tworzenia jest istotna, ponieważ  uszkodzenia w tych materiałach najczęściej pozostają niewidoczne aż  do etapu testów. Tomografy komputerowe CT i Radiografy  rentgenowskie X-ray pozwalają na lepsze zrozumienie mechanizmów powstawania awarii i rozwijanie formuł matematycznych opisujących dane obniżające wydajność i jakość. Tego rodzaju badania mają szerokie zastosowanie między innymi w branży lotniczej.

W wielu gałęziach przemysłu niezwykle trudne jest wytwarzanie produktów całkowicie odpornych na pękanie oraz łamanie podczas pracy, jak również wolnych od defektów. Pęknięcia mogą pojawiać się między innymi w materiałach takich jak: metale, kompozyty, tworzywa sztuczne i składniki mineralne. Tym samym mogą być przyczyną w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, inżynierii i produkcji. Określenie nie-destrukcyjnych pęknięć jest niezbędne do kontroli jakości i ostatecznej analizy uszkodzeń.

Pęknięcia mogą zostać zidentyfikowane, a ich charakter zanalizowany przez wiele różnych technik mikroskopowych, w tym mikroskopami w układzie odwróconym,  analizy metalurgicznej mikroskopami stereomikroskopowymi, kamerami cyfrowymi, radiografów komputerowych CT X-Ray, a  w niektórych przypadkach, tradycyjnego mikroskopu pomiarowego.