email:biuro@optotom.pl | tel: +48 664 057 948 

STRONA W TRAKCIE MODERNICAZJI. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Tu zaczyna się jakość - urządzenia dla Twojego laboratorium

AZBEST

Azbest to materiał budowlany o wszechstronnym zastosowaniu. Istnieje kilka jego odmian, w tym najczęstszymi są: niebieski (krokidolit), brązowy (amozyt), biały (chryzotylu) i rzadsze formy obejmują, tremolit athophylite, aktynolit.

Wdychanie włókien azbestowych, zwłaszcza krokidolitu, jest przyczyną ciężkich chorób płuc. Ze względu na niebezpieczny charakter azbestu często zachodzi potrzeba określenia, czy azbest jest obecny w otoczenia człowieka, np. na obszarach miejskich o dużym natężęniu ruchu, starych budynkach, podczas pracy rozbiórkowych.

Mikroskop stereoskopowy to podstawowe narzędzie do badań ekologicznych.  Wykrywa obecność, typ i wstępny rozkład wielkości włókien azbestowych w próbce.

Analiza próbki zwykle rozpoczyna się od badania stereoskopowego określającego obecność włókien azbestowych. Poszczególne włókna mogą być później dokładniej zbadane  dzięki zastosowaniu mikroskopu polaryzacyjnego. Ilość, wielkość i dystrybucja włókien jest analizowana z użyciem mikroskopu fluorescencyjnego kontrastowo-fazowego. Cyfrowa technologia przetwarzania obrazu pozwala Rejestry i ścieżki audytu, aby być dla każdej analizy.

Polecane produkty