email:biuro@optotom.pl | tel: +48 664 057 948 

STRONA W TRAKCIE MODERNICAZJI. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Tu zaczyna się jakość - urządzenia dla Twojego laboratorium

Optoelektronika
I ŚWIATŁOWODY

Od komunikacji światłowodowych i sieci bezprzewodowych, po nośniki optyczne i zaawansowany sprzęt medyczny, optoelektronika staje się coraz bardziej istotną częścią dzisiejszych technologii. Są niewidzialną podstawą ogromnej liczby produktów, umożliwiając wzajemne przekształcanie optycznej i elektronicznej informacji. Tworzą między innymi produkty takie jak lasery półprzewodnikowe, LEDy, przetworniki optyczne i fotodetektory elektryczne.

Optoelektronika skupia się wokół zapobiegania niedoskonałościom wzrostu kryształów powłoki, zanieczyszczeniom w postaci cząstek, pozostałościom farb i wiórów na krawędziach, itp.

Unikanie tych pułapek wymaga wglądu w powierzchnię materiałów i w kluczowe cechy urządzenia, które wpływają na parametry jego pracy. W tym celu wykonuje się badania z użyciem: ręcznej metrologii, metrologii elektronowej, interferometrii optycznej, analizy prążków, mikroskopu stereoskopowego, interferometrii holograficznej.

Kluczowe systemy kontrolno-pomiarowe w optoelektronice to:  stereomikroskopy, mikroskopy laboratoryjne w układzie prostym i odwróconym, mikroskopy cyfrowe czy oprogramowanie NIS-Elements.

Polecane produkty