Optotom – złotym sponsorem III Ogólnopolskie Sympozjum Chemii Bioorganicznej, Organicznej i Biomateriałów

Optotom – złotym sponsorem III Ogólnopolskie Sympozjum Chemii Bioorganicznej, Organicznej i Biomateriałów

Szanowni Państwo – imieniu Politechniki Poznańskie oraz firmy Optotom chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić na III Ogólnopolskie Sympozjum Chemii Bioorganicznej, Organicznej i Biomateriałów, która odbędzie się 7 grudnia 2019 roku w Centrum Dydaktycznym Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej.

W czasie konferencji, której szczegółowy program znajdziecie Państwo tutaj, odbędą się – Warsztaty Naukowo – Techniczne pt.:

„Najnowsze rozwiązania w Dziedzinie Topografii Powierzchni Metodami Optycznymi”

Program Warsztatów

W czasie warsztatów pan Mariusz Władowski z firmy Optotom poprowadzi wykład w czasie którego będziecie mogli Państwo dowiedzieć się o tym jakie metody optyczne występują w badaniach topografii powierzchnia, czym różnią się poszczególne metody od siebie, dlaczego technika „Focus variation” daję doskonałe obrazy 3D , ale gorsze wyniki niż „metody konfokalne” w samej analizie.

Pan Mariusz zaprezentuje również najnowsze rozwiązania firmy Sensofar zarówno odnośnie rozwiązań sprzętowych, ale przede wszystkim nowych metodach obliczeń i algorytmach opracowanych prez firmę Sensofar, która jest niewątpliwie liderem na rynku w dziedzinie wyznaczania nowych kierunków metod pomiaru i analizy topografii powierzchni.

W czasie zajęć będzie można nie tylko pogłębić swoją wiedzą teoretyczną ale także możliwość przetestowania własnych próbek na mikroskopie Sensofar S Noex będącego aktualnie najbardziej zaawansowanym system na rynku.

Mikroskop konfokalny Sensofar z ekskluzywną technika badawczą
Ai Focus Variation

Dodatkowo do dyspozycji Państwa będzie też mikroskop metalograficzny Nikon. Aktualnie pracujemy też nad tym aby na czas warsztatów sprowadzić mikroskop elektronowy nabiurkowy – Neocope JCM-7000, będący w chwili obecnej absolutną nowością w dziedzinie małych mikroskopów SEM. Firma JEOL po raz kolejny wyznacza i definiuje nowe standardy na rynku.

Szczegółowy program warsztatów znajdziecie Państwo poniżej. Serdecznie zapraszamy jak i również do zaproszenia firmy Optotom u Państwa w laboratorium w celu zapoznania się z naszą ofertą

Szczegółowy program warsztatów