email:biuro@optotom.pl | tel: +48 664 057 948 

STRONA W TRAKCIE MODERNICAZJI. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Tu zaczyna się jakość - urządzenia dla Twojego laboratorium

PRODUKCJA TWORZYW SZTUCZNYCH

Kontrola jakości w przetwórstwie tworzyw sztucznych stanowi prawdziwe wyzwanie jako elementów „bez specyfikacji”.  To duże obciążenie finansowe dla producenta, po pierwsze ze względu na materiały i czas maszynowy zużywane przy uruchamianiu kolejnych partii prób, ale również ze względu na problematyczny i kosztowny recycling i utylizację odpadów.

Przy formowaniu wtryskowym/odlewaniu milionowych partii  komponentów plastikowych, identyfikacja pomiarów, przy których dochodzi do odchylenia od tolerancji jest absolutną koniecznością. Dodatkowo, obok naturalnych wahań konwersji wtrysku, którym podlegają tworzywa sztuczne, sama szybkość procesu formowania wtryskowego również stwarza spore wyzwanie dla skuteczności pomariów. Wyjątkowo szeroka jest tu również gama kolorów, faktur, wielkości i złożoności elementów, które muszą być mierzone. Producenci towarów z tworzyw sztucznych muszą być w stanie zindentyfikować w milionowej linii produkcyjnej produkty właściwe i jednocześnie nadążyć nad terminami produkcji.

Oprócz wymiarów na krawędziach, również pozycja, średnica, głębokość i profil szczelin często wymagają zbadania w tworzywach sztucznych. To dlatego, iż tworzywa sztuczne często stanowią warstwę wierzchnią innych elementów i muszą być wolne od skaz.

Mikroskopy pomiarowe automatyczne pozwalają zarówno na pomiary krawędzi, ale również defekty części skończonych.

Przy odpowiednim ustawieniu załamania oświetlenia w mikroskopie, możliwe jest nawet wykrywanie i mierzenie powtarzalnych krawędzi jasnych i ciemnych elementów. Bezdotykowe mikroskopy automatyczne mogą być również wykorzystywane do porównania wykresów CAD z rzeczywistymi danymi.

Polecane produkty