Sensofar – 5 axis system

Sensofar – 5 axis system

S Neox Five Axis

Z nieukrywaną dumną informujemy że nasz partner firma SENSOFAR przedstawiła system pomiarowy S Neox Five Axis.

System łączy w sobie moduł obrotowy o bardzo wysokiej dokładności z konfokalnym mikroskopem S Neox. Dzięki temu możliwe są zautomatyzowane pomiary powierzchni 3D w określonych pozycjach (perspektywach), które razem tworzą kompletne pomiary wolumetryczne 3D – idealne do analizy mikroobróbki, narzędzi i technologii medycznych.


Nowy S neox Five Axis integruje również kilka specjalnych trybów akwizycji zaprojektowanych w celu uzupełnienia i wykorzystania możliwości uchwytu obrotowego.

Tryb ręczny mierzy indywidualne pola widzenia (FOV) z bardzo dokładnym pozycjonowaniem, podczas gdy tryb siatki może rejestrować pojedyncze pola widzenia w kilku różnych (bocznych) pozycjach. Wreszcie tryb 3D to zautomatyzowana procedura wykorzystująca „pięć wielokrotnych receptur” (5MR), która łączy pozycje w pięciu osiach i akwizycję pomiarów w celu uzyskania topografii 3D w formacie pliku STL. Format pliku STL jest obsługiwany przez wiele platform analizy oprogramowania 3D, takich jak Gom, Polyworks, Kotem i Geomagic.