SensoPRO – OPTOTOM SensoPRO • OPTOTOM

Szybka kontrola jakości na linii produkcyjnej nigdy nie była tak łatwa. Dzięki SensoPRO operator linii produkcyjnej musi tylko załadować próbkę i postępować zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać raport pozytywny / negatywny. Algorytmy analizy danych oparte na wtyczkach zapewniają wysoki stopień elastyczności. Nowe moduły można łatwo dostosować do innych potrzeb branżowych.

SensoPRO

Indywidualne rozwiązania dla każdego zastosowania

Zespół programistów firmy Senofar jest przyzwyczajony do pracy nad niestandardowymi rozwiązaniami dla tych klientów, którzy nie znajdują tego, czego potrzebują, wśród innych naszych dostępnych pakietów. Oferujemy wiedzę naszych inżynierów, aby znaleźć rozwiązanie najlepiej pasujące do wymaganej aplikacji.

Topo consumer

ELEKTRONIKA UŻYTKOWA

Rynek elektroniki użytkowej obejmuje między innymi przemysł półprzewodników, płytek drukowanych (PCB) i wyświetlaczy. SensoPRO stało się prawdziwym narzędziem oszczędzającym pieniądze w wielu zastosowaniach, biorąc pod uwagę jego szybkość i automatyzację.

 

 

 

Topo Lab-on-a-chip

URZĄDZENIA MEDYCZNE

Na rynku medycznym obowiązują bardzo wymagające standardy kontroli i zapewniania jakości. Optyczne profilery 3D firmy Sensofar umożliwiają szybką, nieinwazyjną i dokładną kontrolę procesu produkcyjnego, a także kontrolę jakości tekstury powierzchni.

 

Topo insert

OBRÓBKA

Projektowanie i wytwarzanie narzędzi bezpośrednio wpływa na jakość produkcji w branży użytkowników końcowych. SensoPRO niezwykle szybko analizuje pomiary wymiarów wgłębień, powierzchni bocznych i wierzchołków gwintu lub oblicza promień krawędzi skrawającej płytek i innych narzędzi skrawających.

Jak to działa?

To 64-bitowe rozwiązanie do analizy danych zapewnia inżynierom i technikom QA środowisko do szybkiej i łatwej analizy parametrów produkcji. SensoPRO można połączyć z oprogramowaniem do akwizycji (SensoSCAN), dzięki czemu zmierzone dane mogą być automatycznie przesyłane do oprogramowania SensoPRO i analizowane. Po skonfigurowaniu jedno kliknięcie pobiera i analizuje dane pomiarowe.
Automation graph

Szybkie tworzenie makr pomiarowych

Rewolucyjna innowacja dla profilometrów optycznych, która znacznie poprawia ich użyteczność i upraszcza zadanie ustawiania tolerancji podczas tworzenia receptury, a także decydowania o kluczowych parametrach do sterowania linią produkcyjną poprzez porównanie dwóch zestawów danych. Specjalnie zaprojektowany dla użytkowników niebędących ekspertami, którzy potrzebują identyfikowalnej kontroli produkcji.

sensopro_guide_tool_qc_manager

Niewyobrażalnie szybkie

5 Times Faster

Ponieważ można teraz w pełni wykorzystać wiele rdzeni, można równolegle wdrażać większą liczbę działań, co skutkuje wyższą ogólną wydajnością systemu. Łatwe w obsłudze większe pliki i / lub większe zestawy danych.

Command Line Graph

Dostępna linia poleceń

To narzędzie jest rozwiązaniem do tworzenia autorskich aplikacji, które mogą zarządzać SensoPRO w celu analizy pomiarów uzyskanych za pomocą systemów Sensofar. Łącząc to rozwiązanie z SensoSCAN SDK, możemy przyspieszyć procesy kontroli jakości, analizując je równolegle (na oddzielnym komputerze) podczas pozyskiwania nowych pomiarów. Linia poleceń to łatwy sposób na wywołanie oprogramowania analitycznego SensoPRO z innego oprogramowania.

SW Results


Moduł analizy statystycznej 

Po zakończeniu analizy wyniki i odchylenia standardowe dla każdego parametru są przedstawiane w tabeli. Jeśli zostaną zastosowane jakiekolwiek tolerancje, zostaną one zaznaczone w sekcji podsumowania.

Report image SPRO

 
 
 
 
 
 
 

Eksportowalne raporty w wielu formatach

Dostępnych jest kilka opcji zarządzania plikami wyjściowymi z udanej analizy, aby uzyskać pełny raport pokazujący wyniki pozytywne lub negatywne.

Automatyczne, niestandardowe rozwiązania analityczne

Aplikacja do analizy danych SensoPRO wykorzystuje podejście oparte na modułach, w którym można zainstalować w aplikacji określone moduły wtyczek.

SensoPRO Plugins Assortment

Charakterystyka struktury powierzchni

ISO 25178: Specyfikacje geometryczne produktu (GPS) – Tekstura powierzchni: norma powierzchniowa to zbiór międzynarodowych norm Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej dotyczących analizy powierzchniowej tekstury powierzchni 3D. Jest to pierwszy międzynarodowy standard uwzględniający specyfikację i pomiary tekstury powierzchni 3D, aw szczególności definiujący parametry tekstury powierzchni 3D i powiązane operatory specyfikacji. Sensofar opracowuje wtyczkę do analizy tekstury powierzchni (czyli chropowatości) zgodnie z odpowiednimi parametrami zdefiniowanymi w ISO 25178.

ISO 25178 standard 3D areal surface texture

Parametry powierzchni są obliczane zgodnie z ISO 25178:
  • Parametry wysokości (wartości wysokości wzdłuż osi Z)
  • Parametry przestrzenne (okresowość przestrzenna danych)
  • Parametry hybrydowe: (przestrzenny kształt danych)
  • Parametry funkcjonalne (parametry obliczone z krzywej wskaźnika materiałowego, powierzchni na motywy, doliny i pagórki)