SensoVIEW – OPTOTOM SensoVIEW • OPTOTOM

SensoVIEW to idealne oprogramowanie analityczne do szerokiego zakresu zadań analitycznych. Zawiera kompleksowy zestaw narzędzi do wstępnego badania i analizy pomiarów 3D lub 2D, umożliwiający obliczenia chropowatości lub objętości oraz pomiar krytycznych wymiarów (kątów, odległości, średnic) z zestawem narzędzi analitycznych.

SensoVIEW screen & topo

Prosty, ale potężny, zaprojektowany dla Ciebie

To dynamiczne oprogramowanie dostarczane z systemami Sensofar oferuje kompletny zestaw przyjaznych dla użytkownika narzędzi do wyświetlania i analizowania pomiarów. Użytkownik jest szkolony i prowadzony przez środowisko 3D, zapewniając mu wyjątkowe wrażenia: dostęp do operatorów jednym kliknięciem; ikony z efektownym wyglądem; lepsze zrozumienie funkcji; a jednoczesne widoki 3D, 2D i profili to tylko niektóre z kluczowych funkcji oprogramowania analitycznego SensoVIEW.

Inteligentne narzędzie obliczeniowe dla kluczowych parametrów

Oprogramowanie do analizy SensoVIEW zapewnia konkretny przewodnik krok po kroku, aby jednym kliknięciem uzyskać parametry tekstury powierzchni zgodnie z ISO 4287 i 25178. Jest to najłatwiejszy sposób spełnienia norm ISO dotyczących chropowatości i falistości, upraszczający proces analizy danych pomiarowych.

Obliczenia wg. normy ISO 4287

Automatycznie filtruje profil zgodnie z ISO 4287 i ISO 4288, zwracając parametry chropowatości (Rx) i falistości (Wx). Obliczanie parametrów składa się z zestawu predefiniowanych operatorów, filtrów (operator F, filtr S i filtr L) oraz dodatkowych ustawień.

iso-4287-calculations

iso-25178-calculations

Obliczenia wg. normy ISO 25178

Zaprojektowany dla użytkowników bez głębokiej wiedzy na temat filtrów ISO, którzy mogą teraz wydobyć te informacje, po prostu wybierając typ analizowanej powierzchni. Operator ten filtruje powierzchnię zgodnie z ISO 25178, zwracając parametry tekstury powierzchni. Użytkownicy muszą tylko wybrać jego pożądane końcowe odcięcie.

Charakterystyka struktury powierzchni

ISO 25178: Specyfikacje geometryczne produktu (GPS) – Tekstura powierzchni: norma powierzchniowa jest zbiorem międzynarodowych norm Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej dotyczących analizy powierzchniowej tekstury powierzchni 3D. Jest to pierwszy międzynarodowy standard, który uwzględnia specyfikację i pomiary tekstury powierzchni 3D, aw szczególności definiuje parametry tekstury powierzchni 3D i powiązane operatory specyfikacji.

ISO 25178 standard 3D areal surface texture

Parametry powierzchni są obliczane zgodnie z ISO 25178:

  • Parametry wysokości (wartości wysokości wzdłuż osi Z)
  • Parametry przestrzenne (okresowość przestrzenna danych)
  • Parametry hybrydowe: (przestrzenny kształt danych)
  • Parametry funkcjonalne (parametry obliczone z krzywej wskaźnika materiałowego, powierzchni na motywy, doliny i pagórki)

Najbardziej wnikliwa wizualizacja twoich topografii

Opcje kontroli obrazu są stale rozwijane, aby zapewnić doskonałe dopasowanie do wszystkich typów próbek i potrzeb klientów. Pełen zakres ustawień przetwarzania obrazu jest zawarty w każdej z opcji wizualizacji renderowania i prezentowany wraz z opcjami skalowania w celu lepszego dopasowania.

Widoki renderowania zarządzane automatycznie

Pięć inteligentnych trybów wizualizacji (fałszywy kolor, stos, stos i fałszywy kolor, prawdziwy kolor lub luminancja kierunkowa) jest zawsze w zasięgu ekranu głównego.

Rendering views

Automatyczna kontrola procesu

Użytkownicy będą mieli swobodę i będą mogli kontrolować różne parametry, takie jak zakres skali, wartość Z, stos, kolor i ustawienia cienia.

AWB example

Narzędzie profilu

Do wyświetlania obrazów i pomiarów 3D dostępnych jest kilka opcji profili: poziomy, pionowy, okrągły, górny / dolny, profil swobodny lub średni. Dane profilu można analizować za pomocą wszystkich narzędzi do krytycznych wymiarów.

Profile and 2D Color of a watch

Konfigurowalne raporty dla bardziej elastycznej prezentacji wyników

Dzięki możliwości wyboru spośród różnych szablonów raportów, użytkownik może skonfigurować każdą sekcję tak, aby jak najlepiej odpowiadała jego wymaganiom. Elastyczny sposób na uzyskanie przejrzystych i dobrze ustrukturyzowanych raportów dla każdego pomiaru, pokazujących między innymi informacje o akwizycji, dane 3D, profil 2D i wszystkie parametry ISO.

Możliwość eksportu 3D w wielu formatach

Dostępnych jest kilka opcji zarządzania plikami wyjściowymi. Podczas zapisywania pomiaru w oprogramowaniu do analizy SensoVIEW, nieprzetworzone dane są zawsze zachowywane. Dane powierzchni pomiarowej można eksportować w formatach * .dat, * .stl, * .pcl i * .x3p.