S mart & S onix – OPTOTOM S mart & S onix • OPTOTOM

Rozwiązania metrologii integralnej

System Sensofar z możliwością integracji on-line stanowią kulminację ponad 14-letniego doświadczenia w opracowywaniu systemów metrologii powierzchni. Od samego początku zostały zaprojektowane tak, aby można je było zintegrować z najtrudniejszymi środowiskami produkcyjnymi. Kompaktowe, lekkie i z elastycznymi opcjami montażu systemy S mart i S onix integrowalne zapewniają wydajną metrologię powierzchni dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne – w aplikacji.

Solidny, wytrzymały i niezawodny

Środowiska produkcyjne nie zawsze są najbardziej przyjazne – zmienne warunki, wibracje, agresywne materiały itp. Znacznie utrudniają wykonywanie zadań pomiarowych. Ale nasze czujniki integrowalne zostały zaprojektowane właśnie z myślą o tym. Uszczelniona głowica czujnika chroni przed zanieczyszczeniami i cząstkami, a nasz zespół optyczny nie zawiera ruchomych części – czujniki pozostają czyste i wyrównane.

Wszechstronny czy szybki?

Nasze dwa wbudowane czujniki zostały zaprojektowane przede wszystkim jako kompaktowe, solidne i łatwe do zintegrowania. Kolejnym priorytetem było dostosowanie ich konkretnych mocnych stron do tych charakterystyk wydajności, które są faktycznie wymagane w środowisku produkcyjnym. S mart odpowiada na potrzebę maksymalnej elastyczności pomiarów w obudowie z możliwością pracy w linii i jest pozycjonowany jako najbardziej wszechstronny system przemysłowy na rynku. S onix jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na niewiarygodnie dużą prędkość – a tym samym wysoką przepustowość – metrologii powierzchni w produkcji in-line i kontroli procesu i jest pozycjonowany jako najszybszy dostępny obecnie system przemysłowy.

Maksymalna wszechstronność pomiaru

S mart zapewnia niezbędną wszechstronność pomiarów, aby radzić sobie z różnorodnymi typami powierzchni i topografiami. Dzięki technologii 3 w 1 Sensofar – trzem technologiom pomiarowym połączonym w pojedynczą, możliwą do zintegrowania głowicę czujnika za pomocą opatentowanego podejścia z mikrowyświetlaczem – system można łatwo przełączyć na najbardziej odpowiednią technikę dla danego zadania. Ta wszechstronność zapewnia nie tylko maksymalną elastyczność pomiaru na dowolnej powierzchni, ale oznacza również niezrównaną zdolność adaptacji do zmieniających się wymagań aplikacji.

Bezdyskusyjnie wysoka prędkość

S onix zapewnia prędkość wymaganą w wysokowydajnym przemysłowym systemie metrologicznym. Dzięki szybkiej kamerze oraz zoptymalizowanej konstrukcji optycznej i mechanicznej, S onix jest do 7 razy szybszy niż inne dostępne obecnie systemy interferometryczne. Zachowano rozdzielczość pionową, a przewaga dużej prędkości niesie ze sobą dodatkowy bonus w postaci zwiększonej odporności na wibracje.

photoProduct_SonixHighSpeed

Kompaktowy, lekki i agnostyk orientacji

Mały rozmiar i niewielka waga ułatwiają projektowanie pod kątem integracji. Możliwość montażu w dowolnej orientacji, zintegrowane czujniki S mart i S onix można umieścić zgodnie z wymaganiami aplikacji. Długość kabla może wynosić do 14 m. To sprawia, że ​​są doskonale przystosowane zarówno do produkcji w linii produkcyjnej, jak i do zastosowań w czujnikach montowanych na robotach.