email:biuro@optotom.pl | tel: +48 664 057 948 

STRONA W TRAKCIE MODERNICAZJI. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Tu zaczyna się jakość - urządzenia dla Twojego laboratorium

Nowe tomografy komputerowe – seria Nikon VOXLS 30

Nikon poszerza gamę systemów tomografii komputerowej X-XRAY CT - nowa seria VOXLS 30.

Seria VOXLS
Firma Nikon (https://industry.nikon.com) wprowadziła na rynek trzy nowe modele systemów rentgenowskich tomografii komputerowej (CT) VOXLS do badań nieniszczących. Wprowadzenie Serii 30 zaspokaja specyficzne potrzeby w branży dla użytkowników poszukujących systemu gotowego do automatyzacji, który będzie wszechstronny i spełni szeroki zakres zastosowań przemysłowych.

Wysokowydajne modele VOXLS 30 C 225, 30 C 320 i 30 C 450 są już dostępne na zamówienie i mają maksymalne moce źródła odpowiednio 225 kV, 320 kV i 450 kV do badania części o różnej gęstości i wielkości. Mają również bardziej kompaktowe wymiary niż seria 40 firmy Nikon, zachowując jednocześnie zaawansowane funkcje tradycyjnie dostępne wyłącznie w większych, droższych rozwiązaniach.

Systemy są przeznaczone do zautomatyzowanych operacji w całym sektorze produkcyjnym, zwłaszcza do kontroli jakości w fabrykach produkujących akumulatory litowo-jonowe lub komponenty wytwarzane przyrostowo. Przemysł motoryzacyjny, lotniczy, medyczny i farmaceutyczny to dodatkowe rynki docelowe, a wiele zastosowań znajdzie się również w materiałoznawstwie, naukach przyrodniczych i środowisku akademickim.

Nowoczesna konstrukcja

Sercem tej serii jest manipulator na bazie granitu klasy metrologicznej połączony ze sztywnymi stalowymi wieżami, który zapewnia stabilną termicznie i solidną konstrukcję. Precyzyjne silniki, napędy śrubowo-toczne i enkodery zapewniają precyzyjne pozycjonowanie i dokładny ruch wszystkich osi, w tym synchroniczny ruch pionowy źródeł promieniowania rentgenowskiego i detektorów.

Seria 30 uzupełnia flagowy model firmy Nikon VOXLS 40 C 450 o większej pojemności, wprowadzony na rynek na początku 2023 roku. Zarówno systemy serii 40, jak i serii 30 mają wiodącą w branży konstrukcję, a działanie jest dodatkowo ulepszone dzięki rozbudowanym technologiom akwizycji tomografii komputerowej i algorytmom rekonstrukcji producenta, w tym X.Tend Helical CT, Offset.CT, Panel Shift, Pixel Split CT, Half.Turn CT i Tilted CT.

Dr Andrew Mathers, kierownik produktu ds. rentgenowskich i tomografii komputerowej w firmie Nikon, powiedział: „Automatyzacja na wielu poziomach jest głównym celem nowej serii 30, od wsadowej tomografii komputerowej zapewniającej technikom wzrost wydajności po pełną integrację fabryczną z robotyczną obsługą i zautomatyzowaną kontrolą za pośrednictwem interfejsu OPC UA firmy Nikon”.

Co nowego.

Aby jeszcze bardziej ułatwić automatyzację, systemy są wyposażone w zmotoryzowane drzwi radiacyjne, które otwierają się i zamykają w czasie krótszym niż pięć sekund, za którymi wnętrze szafy może pomieścić przedmioty o średnicy do 1000 mm i wysokości 1370 mm. Model 225 kV serii 30 oferuje wiodącą w branży objętość skanowania w swojej klasie wielkości, podczas gdy wszystkie modele oferują imponującą maksymalną objętość skanowania o średnicy ponad 600 mm i wysokości ponad jednego metra. Systemy są zasilane opatentowaną przez firmę Nikon technologią źródła promieniowania rentgenowskiego, w tym unikatowym obiektem odbicia 225 kV Rotating.Target 2.0 i 450 kV.

Dr Mathers powiedział: „Technologia Rotating.Target firmy Nikon zapewnia ciągłą pracę nawet przy mocy 450 W; trzykrotnie większa gęstość mocy niż w przypadku konwencjonalnych obiektów odbiciowych; i znacznie wyższy strumień fotonów promieniowania rentgenowskiego. Wszystkie te czynniki składają się na znacznie krótszy czas skanowania i lepszy stosunek sygnału do szumu bez utraty rozdzielczości”.

Obudowy serii 30 wykorzystują blokowane manipulatorem, szklane drzwi zewnętrzne, aby zapewnić operatorowi niezrównaną widoczność do obudowy, gdy wewnętrzne drzwi chroniące przed promieniowaniem są otwarte. Taka konstrukcja umożliwia pewne pozycjonowanie skanowanego obiektu, minimalizując ryzyko kolizji ze źródłem promieniowania rentgenowskiego i detektorem, a jednocześnie zapewniając fizyczną barierę bezpieczeństwa między operatorem a poruszającym się manipulatorem. Wiele wewnętrznych kamer wideo o wysokiej rozdzielczości zapewnia doskonały widok nawet przy zamkniętych wewnętrznych drzwiach bezpieczeństwa radiacyjnego i włączonym promieniowaniu rentgenowskim.

Dr Mathers podsumowuje: „W miarę jak wymagania produkcyjne stają się coraz bardziej rygorystyczne, możliwości i wydajność rozwiązań kontrolnych muszą stale rosnąć, aby sprostać zapotrzebowaniu i pomóc producentom w realizacji ostatecznego celu, jakim jest wyeliminowanie wad części. Seria VOXLS 30 nie tylko umożliwia firmom zaspokojenie ich bieżących potrzeb w zakresie kontroli, ale także będzie napędzać projektowanie i rozwój produktów wyższej jakości”.

Informacje o firmie Nikon Industrial Metrology

Firma Nikon oferuje na całym świecie różnorodne produkty, usługi i rozwiązania oparte na zaawansowanej optoelektronice i precyzyjnych technologiach kultywowanych w ciągu ponad 100-letniej historii firmy. Grupa nieustannie tworzy nowe wartości, które przyczyniają się do poprawy jakości życia i produkcji w wielu różnych formach. Jednostka biznesowa Metrologii Przemysłowej (IMBU) firmy Nikon dostarcza zintegrowane, zoptymalizowane rozwiązania o bardzo wysokiej precyzji, które są nie tylko dostosowane do potrzeb klienta i ekonomiczne, ale także działają bardzo dobrze od razu po wdrożeniu. Najnowszym osiągnięciem firmy Nikon w zakresie produkcji cyfrowej jest ściślejsza współpraca między IMBU a jednostką biznesową Digital Solutions (DSBU) korporacji, która wprowadziła na rynek serię optycznych rozwiązań do produkcji addytywnej i subtraktywnej do przetwarzania szerokiej gamy materiałów w celu uzyskania submikronowego wykończenia powierzchni. 

Więcej o ofercie tomografów Nikon

Maszyny wytrzymałościowe – Hoytom

HOYTOM - Maszyny wytrzymałościowe

HOYTOM – Maszyny wytrzymałościowe

Z przyjemnością informujemy, że od 1 stycznia 2024 roku firma Optotom stała się wyłącznym dystrybutorem produktów Hoytom na rynku polskim. Hoytom to producent wysokiej urządzeń do badań wytrzymałościowych takich jak maszyny wytrzymałościowe, młoty udarnościowe czy twardościomierze. Wyznacznikiem jakości jest nie tylko 3 letnia gwarancja w standardzie, ale certyfikatu kalibracji ENAC. Więcej w zakładce oferta  na naszej stronie.

Nowe przecinarki Presi

Nowa linia przecinarek Presi

Firma Presi nieustannie rozwija i udoskonala swoje produkty. Efektem tego jest nowa linia przecinarek której dwaj pierwsi przedstawiciele to przecinarka precyzyjna T205 oraz ręczna przecinarka T265. Szczególnie ta druga zasługuje na uwagę ponieważ w stosunku do swojej poprzedniczki T260 zawiera szereg udoskonaleń jak większy zakres prędkości czy możliwość wymiany tarczy bez narzędzi

Webinar – WIEDZA MA WARSTWY – Tomografia Komputerowa

Opowiemy o podstawach działania tomografów komputerowych i ich praktycznie nieograniczonych zastosowaniach w przemyśle i nauce. Ta nieinwazyjna technika pomiaru znajduje zastosowanie w badaniach materiałów, badaniach archeologicznych, kontroli jakości, a także w mocno rozwijającej się w ostatnich latach inżynierii odwrotnej oraz jej nieprzemysłowych zastosowaniach w nauce.

Webinar poprowadzłl Tomasz Sykuła – Główny Specjalista ds. aplikacji przemysłowych z firmy Optotom.

X TH 225 ST 2x – najnowszy tomograf w ofercie firmy Nikon Metrology

X TH 225 ST 2x – Nowa jakość w tomografu

Łącząc unikalny sprzęt z innowacyjnym oprogramowaniem, XT H 225 ST 2x zapewnia wydajność, niezawodność i dokładność wymaganą w tych zastosowaniach produkcyjnych.


Od wielu lat rentgenowska tomografia komputerowa (tomografia komputerowa) jest stosowana w laboratoriach do badania wnętrza próbek, takich jak skamieniałości i artefakty. Niedawno ta cenna technologia znalazła zastosowanie w środowisku produkcyjnym do zastosowań związanych z kontrolą jakości.

Poprzedni
Następny

Omni 3 – kolejna nowość firmy ASH Vision

Omni 3 – Simply Smarter

Simply Smarter

Inspex 3 to potężny, uniwersalny i intuicyjny mikroskop cyfrowy HD zaprojektowany w oparciu o nasz nowy moduł kamery HD 30X.

Moduł kamery z zoomem został zaprojektowany przez inżynierów firmy ASH w celu zaspokojenia coraz większych wymagań naszych klientów w zakresie inspekcji kontroli przemysłowej. Inspex 3 jest idealny dla branż takich jak urządzenia medyczne, farmacja, inżynieria precyzyjna i elektronika.


ASH zawiera unikalne, opatentowane, szybkie algorytmy przetwarzania obrazu, które zapewniają wyjątkową jakość obrazu, superszybką szybkość ustawiania ostrości i płynny zoom cyfrowy, dzięki czemu inspekcja jest prostsza, ergonomiczna i wydajna.

Sprawdź sam że zalety systemu Inspex 3 są oczywiste.

Poprzedni
Następny