email:biuro@optotom.pl | tel: +48 664 057 948 

STRONA W TRAKCIE MODERNICAZJI. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA

Tu zaczyna się jakość - urządzenia dla Twojego laboratorium

SKAŁY
I MINERAŁY

Analiza skał i minerałów to istotny element nauk akademickich szczególnie w dziedzinie geologii i paleontologii, ale także przemysłu – od naftowego po związany z przetwórstwem minerałów. W nauce do najczęstszych należą: badania próbek skalnych, mineralnych i mikropaleontologicznych oraz znaków zachowanych w skałach. W przemyśle badania pomiarowe wykonuje się w szczególności w produkcji ropy naftowej i wieli typowych materiałów, takich jak szkło.

Mikroskopy stosowane w dziedzinie badania minerałów, rud i betonu to najczęściej: mikroskop optyczny z wykorzystaniem obserwacji jasnego pola, polaryzacyjny i stereoskopowy. Zazwyczaj  beton, kruszywa, rudy metali, kamienie i minerały przemysłowe bada się na bazie polerowanych cienkich „plastrów”.

Podczas gdy oświetlenie EPI można stosować do badania rud tlenku i  siarczkowych, oświetlenie UV jest idealne do analizy konkretnych części zaimpregnowanych barwnikiem fluorescencyjnym. Stosuje się to między innymi celu określenia porowatości cementu, co pozwala na weryfikację stosunku wody do cementu w betonie. Porównując te dane z  danymi modalnymi (proporcje kruszywa, piasku, spoiwa i porowatości) możliwe jest projektowanie mieszanki betonu.

Polecane produkty